یحیی علوی- wwetclub
دوره آنلاین فروشندگی حرفه‌ای

هیچ کسی فروشنده به دنیا نمی‌آید، بهترین فروشنده‌ها، خودساخته هستند.

نوع دوره: ویدیوی آنلاین

مدت زمان دوره: ۲۰ ساعت

قیمت دوره: $ 65

فروشندگی حرفه‌ای

برای همه کسب‌وکارهایی که در دنیا فعال هستند، فروش یک قلب تپنده است که بدون آن فعالیت و ادامه حیات هیچ کسب‌وکاری امکان پذیر نیست.

اگر یک کسب‌وکار را مانند یک تیم فوتبال در نظر بگیریم، فروش دقیقا مانند خط حمله‌ی آن تیم است که باید توپ را تبدیل به گل کند تا تیم بتواند نتیجه‌ی زحمات خود را ببیند.

برای اینکه خط حمله تیم بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد باید آموزش‌های متعددی دیده و مهارت‌های بسیاری کسب کند تا بتوانند به عنوان یک فرد همه فن حریف در بازار فعالیت نماید.

دوره فروشندگی حرفه‌ای چیست؟

هر فروشنده می‌بایست تکنیک‌های متعددی برای فروشندگی فرا بگیرد. اولین قدم در امر فروش، معرفی کامل و بی‌نقص محصول است که باید با چاشنی جذابیت همراه گردد تا بتواند از همان ابتدا مشتری را برای خرید قانع نماید. این امر یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین کارهایی است که یک فروشنده موفق باید بیاموزد و آن را همیشه به کار ببندد.

مهارت مهم بعدی که هر فروشنده یا باید به صورت ذاتی داشته باشد یا آن را به صورت حرفه‌ای فرا بگیرد، فن بیان است. فن بیان تقریبا مهم‌ترین ابزار برای هر فروشنده است زیرا یک فروشنده موفق باید بتواند ابتدا با صحبت‌ها و نفوذ کلامی که دارد مشتری را برای خرید قانع نماید. فن بیان در واقع از اولیه‌ترین مهارت‌ها برای هر فردی است که در حوزه فروش فعالیت دارد زیرا خیلی اوقات فروش حضوری نیست و تلفنی انجام می‌شود که در این حالت تنها ابزار فروشنده فن بیان می‌باشد.

مهارت مهم و حیاتی بعدی که هر فروشنده باید آن را فرا گرفته و به صورت حرفه‌ای از آن استفاده نماید، زبان بدن است. زبان بدن در واقع استفاده از حالات و اشارات بدن برای انتقال پیام به دیگران است. اکثریت فروشندگان باید بتوانند از زبان بدن خود استفاده نموده و پیامی را که می‌خواهند به طرف مقابل انتقال دهند. آنها همچنین باید بتوانند با استفاده از خواندن زبان بدن مخاطب، حالات و احساسات او را تشخیص داده و با استفاده از این دانش روند معرفی محصول و متقاعد سازی را پیش ببرند.

مدرس دوره
دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین‌المللی کسب‌و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب‌وکار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت‌های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب‌وکار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می‌باشد.

سرفصل‌های دوره
 • هفت اصل فروشندگی به صورت مهارتی
 • چگونه در 90 ثانیه محصول یا خدمات خود را معرفی کنید
 • یادگیری مهارت‌های فن بیان، نفوذ کلام و ارتباطی در فرآیند مذاکره
 • داستان سرایی در فروش و روش‌های پرزنت محصول
 • آشنایی با نیاز و خواسته مشتری
 • آشنایی با مدل Spin
 • زبان بدن و شخصیت شناسی در مذاکره
 • آشنایی با بایدها و نبایدهای مذاکره
 • آشنایی با سبک‌های مختلف رفع تعارض و مدیریت اعتراضات مشتری
 • آشنایی با 10 دلیل که از مذاکره فرار می کنیم
 • هشت نشانه مشتری قابل مذاکره
 • چگونه مذاکره را برنامه ریزی کنیم
 • آشنایی با روش‌های مذاکره و پاتک‌های آن
 • چگونه نه را تبدیل به بله کنیم
 • نهایی سازی فروش و روش‌های قرارداد بستن و پول گرفتن از مشتری
مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟
مدیران کسب‌وکارها

کارآفرینان و مدیران بسیاری از کسب‌وکارها علی رقم در اختیار داشتن ایده‌های نوین و شایستگی‌های بسیار، به دلیل عدم موفقیت در جذب و نگهداری مشتریان خود با شکست مواجه می‌شوند. این موضوع اهمیت فراگیری مهارت‌های فروش را برای این گونه افراد بیش از پیش نمایان می‌سازد.

فروشندگان

همه افرادی که در حوزه فروش فعالیت دارند، باید به طور مکرر مهارت‌های خود در زمینه فروش را بالا و بالاتر ببرند تا بتوانند به یک فروشنده‌ی همه فن حریف تبدیل شوند. بسیاری از فروشندگانی که هم اکنون در این شغل فعالیت می‌کنند، درآمد کافی به نسبت فعالیتی که دارند کسب نمی‌کنند. دلیل این موضوع عدم برخورداری از مهارت‌های حیاتی فروش است، زیرا این افراد بنا بر دلایلی وارد این کار شده و به صورت علمی مهارت‌های فروش را فرا نگرفته‌اند. این دسته از افراد می‌توانند با شرکت در دوره‌های مرتبط، مهارت‌های خود را بالا ببرند تا بتوانند افراد بیشتری را متقاعد و درآمد خود را بالا ببرند.

مذاکره کنندگان

افرادی که به عنوان مذاکره کننده فعالیت می‌کنند، ابتدا باید مهارت‌های بنیادی این امر را فرا گرفته و سپس وارد این حوزه شوند. گرچه بسیاری از افراد به صورت ذاتی این مهارت‌ها را دارند و به اصطلاح مذاکره کننده به دنیا می‌آیند، اما بسیاری افراد هم نیاز دارند تا این مهارت‌ها را فرا بگیرند تا بتوانند در حین مذاکرات خود از آن‌ها استفاده نموده و مذاکرات را به ثمر بنشانند. لازم به ذکر است بسیاری از مذاکره کنندگان برتر جهان، افرادی هستند که به صورت ذاتی این مهارت‌ها را نداشته و این مهارت‌ها را فرا گرفته‌اند.

علاقه‌مندان به حوزه فروش

تمامی افرادی که علاقه دارند به حوزه فروش وارد شوند، قبل از وارد شدن به این حوزه می‌بایست مهارت‌های لازم برای این شغل را فرا بگیرند و با فراگیری پیش نیازهای مرتبط به این بخش وارد شوند تا بتوانند با تمام قوا وارد بازار شده و از همان ابتدا بهترین بازدهی را داشته باشند. با توجه به تعدد فروشندگان برتر در همه حوزه‌ها، برای رقابت با این دسته از افراد باید با دست پر وارد شد تا بتوان آن‌ها را پشت سر گذاشت. بنابراین یادگیری مهم ترین تکنیک‌های خود فروشی جز حیاتی‌ترین و اساسی‌ترین مهارت‌هایی است که هر فروشنده باید فرا گرفته و سپس وارد بازار شود.

افرادی که درآمد زایی‌شان در راستای جلب اعتماد دیگران است

بسیاری از افراد از جمله فروشندگان درآمدشان دقیقا به میزان اعتمادی که می‌توانند از دیگران جلب کنند بستگی دارد. هر فروشنده برای اینکه بتواند فروش را تجربه کند، باید بتواند اعتماد مشتری را جلب کرده و بتواند او را متقاعد کند که بهترین خرید را انجام می‌دهد. برای نیل به این هدف، افراد باید مهارت‌های جلب اعتماد و متقاعدسازی را در بالاترین سطح فرا بگیرند تا بتوانند در راستای هدف خود که در آمدزایی بیشتر است گام بردارند.

موقعیت‌های شغلی بهتر

همه افرادی که به دنبال شغل بهتری می‌گردند یا در کل به دنبال پیدا کردن شغل مورد نظر خود هستند، با بالا بردن مهارت‌های خود می‌توانند سریع‌تر در راستای رسیدن به هدف خود گام بردارند، زیرا هرچه مهارت‌های ما بیشتر باشد، موقعیت‌های شغلی موجود برای ما بیشتر شده و ما به هدف خود نزدیک‌تر می‌شویم.

برای اطلاع از شرایط دوره و نحوه ثبت‌نام در دوره، فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما به صورت رایگان توضیحات تکمیلی را برایتان ارائه و به سوالات شما در خصوص این دوره پاسخ دهند.

اسکرول به بالا